Životní cesta mužů

Rané dětství bývá pro obě pohlaví téměř totožné. Od příjezdu z porodnice do jednoho roku věku probíhá vývoj stejným tempem. Ale už v průběhu středního dětství se začínají projevovat první rozdíly. Kluci začínají být pohybově aktivnější a často vyžadují tím pádem i více pozornosti. Už první jízda na koloběžce mnohdy končí odřenými koleny. V době raného dospívání se jejich zájem obrací ke kolektivnímu sportu, ve které nacházejí seberealizaci. Milují pohyb, a tak čas strávený se stejně zaměřenými kamarády jim přináší uspokojení. Zatímco dívky v tomto čase nejraději tráví čas výtvarnými či hudebními aktivitami.

Klučičí věk

Doba pozdního dospívání ovšem nastává u dívek podstatně dříve než u chlapců. Ti si své puberty začnou všímat, až když jim začne rašit na bradě první fousy a hlas se z fistule propadne k basu. V tomto období je přátelství stejně starých jedinců spíše výjímkou. Tím, že jsou děvčata ve vývoji dále, společných témat není v tomto čase mnoho. Všechno se srovná až vstupem do období rané dospělosti. Kdy utichají poslední dozvuky dospívání a pohled na svět začne mít naprosto jinou perspektivu. Toto období bývá pro mladé muže sice náročné a mnohdy i bolavé. Ale bez něho nelze do dospělosti vejít.

Dospělost

Jednou ze starých mouder říká, že čím je to těžší na cvičišti, tím je to lehčí na bojišti a na tom životním to platí dvojnásobně. Protože nastupující pozdní dospělost je období, ve kterém lze zúročit nabyté zkušenosti a vytvořit všechno, po čem muži touží. Kromě toho, že zasadí strom a postaví dům si najdou práci, kterou budou vykonávat rádi, partnerku, se kterou vytvoří domov pro své děti, obklopí se přáteli, se kterými se budou pravidelně scházet. A až do raného stáří udělají všechno, co je v jejich silách, pro bohatý a spokojený život Aby, když přijde pozdní stáří nemuseli ničeho litovat. Hlavně promarněných let a našli si dostatek času pro svá vnoučata. Která jim, jako odměna, určitě přijdou. A přinesou milovaným dědečkům do této životní etapy hodně zábavy a radosti. Kterých není nikdy dost.