Letní osvěžení

Veřejná koupaliště jsou skvělá věc, o tom není pochyb. Jsou v nich často i atrakce pro děti, které milují různé skluzavky a celkově zábavu ve vodě. Problém ale je, že do bazénů chodí mnoho lidí, a tak je to tam často hlava na hlavě, což znepříjemňuje jinak hezké chvíle u vody. Začíná to problémem s parkováním, pokračuje to ve frontě na lístky, na občerstvení a končí to frontami na vodní atrakce. I proto část lidí raději dává přednost domácímu koupání, tedy když je kde.

bazén žebřík

Máte pozemek?
Výhodu mají nesporně lidé s rodinnými domy, kteří mají u domu alespoň nějaký pozemek. Ten se dá využít nejen k pěstování ovoce, zeleniny a květin, ale i k odpočinku a relaxaci. Ve vlastním bazénu budete doslova jako ryba ve vodě, jen si jej musíte připravit. Obecně se příliš nedoporučuje kupovat levné nafukovací bazény, protože i když se člověk snaží, v naprosté většině případů se neubrání poškození a tak je bazén zralý na odložení do sběrného dvora. Je téměř nemožné i maličkou dírku najít a zalepit. Proto je daleko lepší investovat do kvalitního bazénu, který budete mít roky a roky. Vyrábí se z kvalitního plastu, který je určený právě k výrobě bazénů. Bazény jsou barevně stálé a vydrží i na přímém slunci a mrazu. Můžete si vybrat zda chcete bazén zapustit do země a nebo jej chcete nechat na povrchu.

bazén léto

Stálicí mezi prodávanými bazény je oválný bazén BE-4.5x2x1.2 https://www.bazenygluc.cz/ovalny-bazen-be-4-5x2x1-2.html, který je dostatečně velký pro rodinné používání. Kromě vodních radovánek si v něm i trochu zaplavete. Výběr bazénu vždy zvažujte podle toho kolik lidí se v něm má najednou nacházet. Nezapomínejte na doplňkový sortiment v podobě schodů, žebříku osvětlení a samozřejmě bazénové chemie. Právě chemie je velice důležitá proto, abyste neměli bazén plný zelené vody, ve které se rozhodně koupat nedá. Každý výrobce vám doporučí chemii, se kterou má dobré zkušenosti.