Co lidé užívají za látky?

Dostat se k nějaké zakázané látce je zejména pro mladé lidi velmi lákavé. Chtějí si vyzkoušet, co to s nimi udělá. Někdo experimentuje se vším k čemu se dostane, někdo ale vybírá jen takové látky, o kterých si je jistý, že je zvládne ustát a že experiment nepřeroste v závislost. Naprostá většina lidí v životě zkusila tabák, alkohol, a někteří také třeba marihuanu nebo dokonce i tvrdší drogy jako je pervitin či kokain. Někdo chtěl opravdu jen zkusit jaký vliv na něj látka má, ale u někoho bohužel přerostla zvědavost v závislost.

únava spánek

Fenoménem posledních měsíců se stal kratom. Je to látka, která se získává z tropické rostliny. Dá se koupit jako prášek nebo kapsle a užívá se na spoustu problémů. Nejčistším důvodem užívání je potřeba stimulace organismu při únavě, ale i zklidnění při nervovém vypětí nebo při fyzické aktivitě. Kratom užívá hodně dospělých, ale i mladistvých. Je to proto, že za prvé chtějí zkoušet nové věci, a za druhé se ke kratomu dostanou velmi snadno. Dá se koupit dokonce i v automatech, což je velké části lidí trnem v oku. Proto se neustále vědci i veřejnost přou, zda je kratom droga. Jedna část říká že droga je cokoliv co dokáže způsobit závislost, druhá skupina zase říká, že takto drogu definovat nelze, protože by mohlo být drogou v podstatě cokoliv.

prášek kratom

Existuje několik druhů kratomu, setkáváme se nejčastěji s hnědým kratomem, ale na trhu je i bílý či červený. Dá se říct že každý druh má jiné účinky na naše těla, ale je na každém, jak se k užívání jakékoliv látky postaví. Je potřeba i kratom užívat zodpovědně, a to podle dávkování, které je doporučeno prodejcem či výrobcem. Jestli jej chcete vyzkoušet ale máte obavy z toho jak na něj budete reagovat, je nejlepším způsobem vyzkoušet jej doma. Jako všechno, tak i kratom může mít vedlejší účinky, a proto jej zkuste doma, kde máte možnost reagovat například na zvracení.