Co je to flexibilní hypotéka

Stejně jako všechny ostatní, i trh s finančními službami se vyvíjí. Produkty, které byly standardem ještě před pár lety, jsou nyní již zastaralé a neodpovídají potřebám moderního člověka. Proto se vymýšlí nové, které se do současné tržní a ekonomické situace budou hodit mnohem lépe.

Typickým příkladem může být i flexibilní hypotéka https://nebankovnihypoteky.net/flexibilni-hypoteka/. Jedná se o typ hypotéky, poskytovaný jak bankami, tak nebankovními společnostmi. Ve svém základu se nijak neliší od těch, které byly dostupné doposud, a je možné je i jako takové využívat. Přesto však mají jednu výhodu, kterou v dnešním prudce se měnícím ekonomickém klimatu rozhodně oceníme.

nový dům

Tou je možnost měnit výše splátek. V podstatě to znamená, že si můžete s pomocí internetového bankovnictví a aplikace poskytovatele nastavit měsíční výši splátky, podle toho, jaké jsou zrovna vaše finanční možnosti. Pokud například máte nějaké nečekané výdaje, lze ji snížit, a naopak, pokud jste například dostali v práci bonus, ji lze zvýšit.

Samozřejmě, i toto zvyšování a především snižování má své limity. Je dána určitá minimální částka, pod kterou jít nesmíte. Ta je však podstatně nižší, než jaká je standardní výše splátky. Je tedy pochopitelné, že mnozí lidé tuto možnost využijí.

splácení hypotéky

Zde je však potřeba upozornit na jednu past, které si mnoho z nás nevšimne. Vzhledem k tomu, že úroky se platí měsíčně, tak čím nižší splátku si nastavíme, tím déle budeme splácet, a tím více také zaplatíme na úrocích. A samozřejmě to platí i naopak. To je vždy dobré si uvědomit, než s výší splátek nějakým směrem pohneme.

Přesto se může jednat o poměrně užitečnou věc, vzhledem k dnešní situaci http://sas.ujc.cas.cz/archiv.php%3Fart%3D2559 na trhu. Jak ukázaly poslední roky, ekonomická situace rodiny se může dramaticky změnit velmi snadno a rychle. A je rozhodně dobré, když můžeme splátku hypotéky nastavit tak, abychom se ani v tomto případě nedostali do dluhů. Z nich je totiž mnohem, mnohem těžší se dostat.