Levnější a pohodlné bydlení


Jak velké bydlení potřebujete?
Snad každý někdy snil o velkém domě, který by ukrýval třeba i vnitřní bazén. Kdyby měl někdo neomezený rozpočet, jen těžko lze odhadnout, v čem by kdo bydlel. Jen zlomek lidí je nohama na zemi a stačí jim obyčejný byt nebo dům, kde bude mít každý z členů rodiny svoji ložnici. Pro běžnou rodinu s jedním až třemi dětmi většinou bohatě stačí dům o čtyřech pokojích, maximálně pěti. Jenže spousta lidí chce svým bydlením i oslnit ostatní a tak chtějí větší a větší dům. V dnešní době si drtivá většina lidí nemůže dovolit vlastní bydlení bez hypotéky. A logicky čím větší dům, tím vyšší cena a tím pádem i dražší hypotéka. A to si může dovolit jen málokdo.

tiny house

Peníze jsou základ
V současné době je bohužel běžné že jeden příjem k důstojnému životu nestačí. Všechno zdražilo natolik, že kdo je řadový zaměstnanec a vydělává méně než je průměrná mzda, neuživí se. Průměrná mzda sice atakuje 40 tisíc korun hrubého, ale podle průzkumů většina lidí pracuje za polovinu této částky. Když se podíváte kolik stojí měsíční splátka hypotéky i na malý byt nebo kolik platí lidé za nájem, je více než jasné, že vlastní bydlení za to člověk nekoupí.

Hlavně z tohoto důvodu se stále více lidí začíná zajímat o fenomén mini domků. Jsou to opravdu malé domky, které poskytují všechen komfort potřebný k životu, ale na menší ploše. Jedním z oblíbených mini domků je tiny house 40 m2, který má poměrně solidní zastavěnou plochu a nabídne pohodlné bydlení.

bydlení peníze

Proč tiny house?
Protože je to cenově dostupné bydlení, které je populární zejména ve světě. Problémy s bydlením trápí obyvatele i ve střední Evropě, nejen u nás. A právě proto stále více lidí začíná uvažovat o bydlení v tiny housu. Díky tomu že je domek na podvozku, je možné ho postavit kdekoliv chcete a není k němu potřeba stavební povolení.