Na invalidním vozíku

První vyjížďky na invalidním vozíku bývají nejprve krátké. Přivyknout novému způsobu přemísťovaní se z místa na místo vyžaduje hodně trpělivosti. Tím že se většina cestovatelů nejdříve pohybuje na invalidním vozíku klasickém, bez pohonu, je délka výletu omezena fyzickou kondicí. Protože jako jediný pomocník jsou vlastní ruce. Kterými se ovládají kola. Rovněž povrch, po kterém je naplánovaná trasa musí být bez větších výmolů. Ideální je asfalt či dlažební kostky. A výjezdy je nutné podnikat především po rovině. Elektrický invalidní vozík je pro všechny, kteří mají problémy s dolními končetinami, velkou pomocí. Jeho dojezdnost je až čtyřicet kilometrů a konečně je možné se vydat i na delší trasy. Překážkou už není ani povrch. Dobře slouží na travnatém povrchu i na štěrkovém podloží. Zdolat se na vozíčku dá i mírné převýšení. Což umožňuje vyrazit i do míst dříve nedostupných.

Ideální povrch na cestu klasického vozíku

Přestože je cestování na invalidním vozíčku zpočátku velmi náročné, je potřebné se nevzdat. A pomocí internetu nacházet místa, která se dají zvládnout. Proto je potřeba před každou cestou vytvořit plán. Rovněž porady s dalšími handicapovanými cestovateli usnadní první výjezd do vzdálenějších destinací. Vybavit se léky a zdravotnickými pomůckami patří mezi základní instrukci. Stejně důležitá je kontrola technického stavu invalidního vozíku a přibalení náhradních dílů do cestovní kabely. Zařiďte si, abyste na delší cesty nevyráželi samotní. Vždy je prospěšné mít vedle sebe spolehlivého parťáka, který je připraven v případě nouze pomoci. Ubytování je rovněž nutné zajistit dopředu. Aby nedošlo k nemilému překvapení s umístěním  hotelového pokoje ve druhém patře bez výtahu.

Cestování letadlem i  s vozíkem

Vyzkoušet cestu do vzdálenější destinace je optimální začít v naší republice. Během které zjistíte, co všechno je potřebné a co vám přispěje k pohodě. Což lze poté zúročit na cestách do zahraničí. Pokud si troufnete na leteckou přepravu, zvolte lety bez přestupů a mezipřistání. Palubní personál určí pořadí nastupování a vystupování. A tak na jejich pokyn to bude bezpečné buď v první, nebo poslední pozici. A z letiště lze na přepravu využít taxi uzpůsobené na přepravu vozíčkářů.