Proč použít v bazénu vločkovač a shlukovač


Představte si, že máte na zahradě bazén, a že se vám prozatím daří udržet jej v provozuschopném stavu, aniž byste se tu potýkali s výraznými problémy. Jednoho dne se však vaše radost zakalí a spolu s ní i voda v bazénu. Dokud je voda v nádrži čistá a transparentní, máte optimální podmínky pro využívání bazénu, ale jakmile se začne kalit a ztrácí na svém odlesku a průzračnosti, bazén se mění ve špinavou stoku, a nálada na koupání je ta tam.

voda v bazénu

Tvorba vodního zákalu souvisí s mnoha okolnostmi, může jej vytvořit vodní řasa, prach, příliš tvrdá voda s vápenitými ionty, špatně fungující filtrace atd. Všechny tyto jevy však mají společného jmenovatele – velmi drobné částečky nečistot, co nemají ve vodě co pohledávat. Jak je ale odstranit, když se nezachytí ve filtraci?

čistá voda

Nechte promluvit gravitaci

Pro takové situace naštěstí existuje rychlá a účinná pomoc – vločkovač a shlukovač 2l Chlorito.

Vločkovač využívá schopnosti sloučit na molekulární úrovni velmi drobné částečky kalu. Tím vzniknou větší celky, které se pak mohou zachytit v bazénové filtraci, anebo dopadnou na dno, odkud je odsajete bazénovým vysavačem. Shlukovač již dle svého názvu napomáhá drobné vločky sloučit do ještě větších chuchvalců, a ty se na základě zemské gravitace usadí na dně poměrně rychle. Podstatné je, aby se kal znovu nerozptýlil do vody při jeho odsávání a filtrování, a právě tomu zabraňují tyto přípravky, které řadíme do základního bazénového příslušenství.

Nemějte tedy obavy, že byste se museli koupat v kalné vodě nebo kvůli tomu bazén vypustit a důkladně vyčistit, což by znamenalo ztrátu mnoha hektolitrů vody, a při dnešních cenách vodného a stočného to rozhodně není zanedbatelná záležitost. Důležitá je také prevence tvorby kalů, a ta spočívá například v udržování optimálního pH vody a její tvrdosti a také v zakrývání hladiny proti spadu prachu a jiných nečistot krycí plachtou.