O výhodách vzduchových výplňových polštářků


Vzduchový výplňový polštářek se stal jedním ze symbolů současné logistiky. Zařadil se k snad nejúspěšnějšímu balicímu a výplňovému materiálu na celém světě – k bublinkové fólii a svým způsobem kopíruje jak její výhody, tak i princip. Obalit vzduchem plastovou fólii se podařilo lidem již v polovině šedesátých let minulého století a přes padesát let praxe potvrdilo, jak velký význam toto řešení má.

Vzduch je nejekologičtější výplňový materiál – kdybychom použili pro vyplnění poloprázdné kartonové krabice cokoli jiného, spotřebovali bychom kvanta materiálu, což by bylo velmi drahé, těžké a navíc neekologické. Takto si můžete dovolit nafouknout třeba třicet polštářků, s nimiž vyplníte skoro celou velkou půlmetrovou bednu, a přesto vám na to stačí jen malý tenký plátek plastové fólie. Minimální ekologická zátěž v podobě plastické hmoty o objemu, který se vám pohodlně vejde do jedné dlaně.

kartonové krabice

Vzduchový polštářek je velmi pevnývzduchové výplňové polštářky svádí k mylným domněnkám, že vám na jejich likvidaci stačí docela obyčejný špendlík, a že tudíž nemohou dostatečně pevně chránit obsah kartonové krabice. To je ale velmi zkreslený pohled na celou situaci, protože nikdo nebude zapichovat v průběhu přepravy do krabic jehly a špendlíky, podstatné je, aby polštářek ve větším počtu unesl tlak hmotnosti nákladu, rozloženého na plochu celé krabice, a to je něco zcela odlišného. Na takto zabalenou krabici se můžete klidně i posadit vahou celého těla, a nic se nestane.

papírový karton

Stroj na výrobu polštářků – zřejmě vás napadá, že polštářky si sami nebudete nafukovat ústy nebo pumpičkou, to by bylo nerentabilní a možná i takřka nemožné, bude zapotřebí mít stroj, který polštářek nafoukne za vás z plastové fólie. Cena těchto strojů ale není zrovna nízká, počítejte, že půjde o desítky tisíc korun, a tak se toto řešení vyplatí tam, kde se tyto výrobní náklady navrátí v podobě zisku z prodeje či výroby.