Panelové domy.


Většina měst se potýká s tím, že jsou v něm vystavěny panelové domy, aby se zajistilo dostatek místa pro mladé rodiny s dětmi. Je to jednoduché bydlení, které vám zajistí určitý komfort. Nebude to tak, jako byste měli svůj vlastní dům, ale i byt v panelovém domě může být výhodou, hlavně že ho budete mít v osobním vlastnictví a nebude vás moct nikdo z něj vyhodit. Budete, jak se říká, svým pánem. Takových bytových jednotek najdete v každém městě požehnaně a je to sice taková králikárna pro lidi, ale je to místo, kde můžete pěkně bydlet a udělat si to po svém. Panelové domy mohou být hodně vysoké, některé končí jen v pátém patře, ale v těchto domech nejsou dělány ani výtahy a pak jsou tu domy sedmipatrové a ve větších městech dokonce i dvanáctipatrové a podobně.

úklid společných prostor

Opravdu můžete být hodně vysoko. Není to bydlení pro lidi, kteří se bojí výšek, nebo musí zvolit přízemní podlaží. Z posledních pater, už můžete mít krásný výhled do okolní krajiny. Ovšem i takové panelové domy se musí uklízet a je spousta společných prostor, které patří všem obyvatelům domu. Jedním z takových místností, je společný prostor pro kola a kočárky, kde je můžete během roku uskladnit. Říká se jim kolárna nebo kočárkárna. Dalším prostorem je sušárna. Většinou se jedná o místnost v sklepním prostředí, kde jsou natažené šňůry na prádlo a zde si mohou lidé sušit své prádlo.

úklid společných prostor

Jsou zde větrací okénka, která zamezí, aby bylo v místnosti vlhko a hniloba. Pak se jedná o všechny chodby a východy. Stejně tak chodby ve sklepní části, kde má každý byt svůj vlastní sklep. Společné je i schodiště, které můžete a nemusíte využívat, a podle toho jestli je v domě zabudovaný výtah. Všechny tyto prostory musí být pravidelně uklízený, aby panelový dům nechátral a nevypadal jako u prasátek. Většinou je najata firma, která do domu dochází tyto společné prostory uklízet a věnuje jim dostatek péče. Obyvatelé domu pak jen klidně žijí a nemusí nic řešit.