Obálky.


Začiatok formulárV dnešní době internetu a datových schránek nebo e-mailu se již moc dopisy neposílají a stejně tak ztrácí význam obálky. Dopisy se posílají čím dál méně. Už se jen tak nestane, že by vám přišla pohlednice z dovolené od babičky a dědečka. V dnešní době vám přijde fotka na mobil i s pozdravem. Nebo zavolají s použitím kamery a vy tak můžete s nimi projít celý jejich pokoj a vidět výhled, který mají z pokoje. Stejně se pak s nimi můžete spojit na pláži, a kde jen budou vám chtít zavolat a něco zajímavého ukázat. Je to skvělá doba techniky, ale když si vezmete tu jednu pohlednici, kterou museli vybrat dát si s tím práci na ní napsat vzkaz a poslat ji. Bylo to skvělé a mělo to své kouzlo.

plastová obálka

Někdy ovšem tyto pohlednice dorazili domů později než lidé, kteří je posílaly. Pošta někdy nebyla až tak rychlá, aby zvládla dodat pohlednici v čas. Co si budeme, povídat ani teď to není, doví co. Někdy se i některé dopisy ztratí a nedojdou vůbec. Naštěstí v dnešní době už nemusíte na poštu spoléhat. Většinu důležitých věcí můžete poslat právě přes datovou schránku. Je to praktické a dojde vám to během několik minut po odeslání. Stačí si jí jen vybrat a vše víte jako první. Určitě to budete mít dříve v datové schránce, než kdyby vám to mělo dojít v papírové formě prostřednictvím pošty.

plastová obálka

Každý podnikatel jí dnes už musí mít. Když se vrátíme ještě k těm obálkám, používají se jen výjimečně. Když máte například svatbu, tak zvete hosty prostřednictvím papírové pozvánky, která je v okrasné obálce. Dále se obálky používají na poště při posílání některých důležitých psaní. Stále jsou potřeba. To jsme zmínili papírové obálky, ale ještě se používají plastové obálky, které mají zajistit, aby se k obsahu nic nedostalo. Ani voda aby je nerozmočila. Používají se na balíky, do kterých se dává adresa a další důležitá upozornění. Křehkost balíku nebo, že se jedná o nebezpečný odpad, se kterým se musí podle pravidel zacházet. Ovšem můžete ji použit i na klasické balíky, které se posílají v plastových sáčcích.