O co se vám postará nejlepší zubní klinika v Praze


Dentální hygiena

Základ péče o ústní dutinu je teorie. Je to podobné, jako výuka v autoškole – dokud neznáte dopravní předpisy a značky, nikdo vás nemůže vpustit do běžného provozu, mohlo by to s vámi špatně skončit. A jestliže neznáte správné postupy čištění zubů, můžete o ně i přijít například v důsledku paradentózy. Dentální hygiena seznamuje veřejnost například s mezizubními kartáčky a jejich správným používáním, neboť zejména mezizubní prostory bývají při zanedbávání hygieny ústní dutiny největším zdrojem problémů.

maketa zubu

Preventivní prohlídky

Prevence předchází onemocněním i v případě zubů a dásní, proto je třeba věnovat jí maximální pozornost. O to se starají i preventivní prohlídky, většinou v intervalech šesti měsíců, kdy lze zavčasu odchytnout počínající defekty. Čím důslednější prevence, tím méně starostí s pobytem v zubní ordinaci nejlepší zubní kliniky v Praze v rámci ne zrovna příjemných léčebných zákroků.

model zubů

Běžné ošetření drobných vad

Nikdo z nás není neomylný a každému se občas přihodí různé nepříjemnosti. Zuby jsou navíc velmi namáhanou částí těla mnoha typy potravin, obsahujícími i velmi agresivní látky, což se týká zejména rafinovaného cukru a bílé mouky. Jestliže se objeví zubní kaz nebo zubní kámen, zubní lékař zasahuje jako kvalifikovaný profesionál.

Extrakce zubu

Stávají se případy, kdy kupříkladu vypadne http://zena-in.cz/clanek/padaji-mi-vlasy stará plomba a zub je již natolik poškozen, že musí dojít k jeho extrakci. Jde o velmi náročný zákrok, který však bývá bolestivý až poté, co opustíte ordinaci. Samotná extrakce je prakticky bezbolestná, na základě znecitlivění okolní tkáně, ale co je podstatné, je pak vaše chování po extrakci. Zubní lékař vám vysvětlí, proč je zcela nevhodné, ale i nebezpečné ránu vyplachovat vodou, a objasní vám, jak si počínat s analgetiky, tišícími bolest, případně jaké potraviny a nápoje jsou pro vás po extrakci vhodné.