Kontrolujte stav střechy

Bydlení v bytovém domě s rovnou střechou s sebou přináší několik úskalí. Všechno to souvisí s tím, že na rovnou střechu není vidět a tak pokud na ní nevylezete, nevíte, co se tam děje, v jakém je stavu. O dům se má starat Výbor Společenství, ale těch starostí je tolik, že se jeden rok na střechu zapomnělo a protože je na ní docela krkolomný výstup přes žebřík uvnitř domu, nikdo nebyl na střeše zkontrolovat situaci. Ne, že by střecha nebyla pravidelně kontrolovaná firmou, zabývajícími se střechami, ale ta chodí na pravidelné prohlídky co pět let. No a stalo se, že paní, která bydlí pod střechou, se začal v obývacím pokoji dělat na stropě mokrý flek a bylo jasno, střechou zatéká. Jaké však bylo překvapení, když člen výboru otevřel dvířka https://www.zbozi.cz/dum-byt-a-zahrada/stavebniny/elektroinstalacni-material/revizni-dvirka/ na střehu?

střecha

Na střeše stálo 30 cm vody, která tam napršela během jara a protože listí na podzim ucpalo odtoky a navíc to zarostlo mechem, voda se ze střechy neměla jak dostat odtokovými rourami pryč. Po vyčištění odtoků během pár minut voda ze střechy zmizela a flek u sousedky se už nezvětšoval. Problém nebyl v kvalitě střechy, ale to, že voda přetekla přes utěsněný okraj.

střecha

Protože na střeše zůstalo listí, které se přes zimu změnilo v blátivou hmotu, rozhodl se Výbor pro objednání služby, čištění střech, které dalo střechu do výborné kondice a další ucpávání odtoků bylo zažehnáno. Od té doby se kontroluje střecha a odtoky několikrát do roka, vždy po větších deštích a na podzim, když na střechu opadá listí z okolních stromů. A k dalšímu zatékání do bytů už nedochází. Co víc, si přát. Střecha je pro mnoho lidí nejen v bytových domech, ale i v rodinných domech místem, kde doslova nedosáhnou, ale přitom střecha a její čistota je důležitým prvkem pro spokojené bydlení. Nechat si vyčistit střechu profesionály vám ušetří spoustu času a váš dům bude do okolí zářit jako nový.