Jak zabalit křehké věci před stěhováním

Každé stěhování v Praze je svým způsobem nepříjemný zásah do běžných každodenních zvyklostí, a spolu s náhlou změnou prostředí se potíže mohou objevit i v souvislosti se zanedbáním zabezpečení křehkých věcí. Jestliže totiž špatně zabalíte takové skleničky nebo porcelánové talíře, v novém bytě pak z krabice pouze vysypete střepy. Jak zabezpečit křehké předměty a zabalit je tak, aby se nepoškodily?

Kartonové krabice – v první řadě bychom měli začít u krabic z kartonu. Jestliže si je dovezete domů vyřazené z obchodů, riskujete, že se někde při cestě protrhnou. Důvěřujte raději krabicím, co pronajímají nebo prodávají stěhovací firmy, anebo si nové krabice pořiďte ve speciálním e-shopu. Tato investice se rozhodně vyplatí.

papírový karton

Stretch fólie – tenké flexibilní fólie jsou skvělé pro balení velkých předmětů, co se nevejdou do krabic. Můžete s nimi omotávat ve více vrstvách nábytek nebo jeho demontované dílčí části, hodí se i na svítidla a velké domácí spotřebiče (pračku, chladničku atp.)

Bublinková fólie – výhodou bublinkové fólie je, že do ní zabalíte úplně všechno počínaje knihami a konče porcelánem. Pořiďte si jí dostatečně velké množství a balte raději ve více vrstvách každou skleničku zvlášť, každý talíř zvlášť a každý další předmět tak, aby se vzájemně nedotýkaly svými plochami, ale pouze fólií. Uvidíte, že takto zabalíte i velmi křehké věci, a že se nepoškodí. Musíte však krabice s křehkými předměty pečlivě označit, aby je stěhováci měli až nahoře a nic jiného na ně nepokládali.

kočka v krabici

Výplňový materiál – jestliže vám nestačí fólie s bublinkami vyplnit některou z krabic, vyplňte ji buď ručníky a utěrkami, anebo polystyrenovými tělísky flo-pak, případně kartonovou vlnou a podobnými materiály, co jsou k dostání ve specializovaných obchodech. A nezapomeňte také na kvalitní lepicí pásku, která opravdu spolehlivě lepí.