3 tipy, díky kterým si second handu vždycky něco odnesete

Zjistěte, co vlastně chcete sehnat

Bezcílné bloumání mezi regály někdy může přinést ty správné úlovky, ale pokud sháníte něco konkrétního, není nic lepšího než si vytvořit představu a za tou se mezi hromadami oblečení, a ještě většího množství věšáků hnát. Někoho totiž nebaví trávit čas zdánlivě neproduktivní činností, ale stanovit si jasný cíl vám nejen pomůže hledat to, co opravdu chcete, ale také možná ušetříte za kousky, které koupíte úplně zbytečně a bez rozmyslu.

Oblečení v obchodě

Dívejte se na materiál

Dnešní konfekce je v mnoha případech plná umělých vláken a ostatních materiálů, které sice mohou dobře vypadat, ale pohodlně se v nich nejspíš cítit nebudete. Naopak v obchodech se zbožím z druhé ruky můžete sehnat velmi často kvalitní a příjemný materiál, a to za mnohdy opravdu přívětivou cenu.

Barevné košile

Upravujte

Pokud máte pochybnosti o tom, zda vám daný kousek bude sedět, neorientujte se pouze podle velikosti napsané na štítku. Mnohem lepší je si daný kousek vyzkoušet, protože velikosti různých značek jsou i přes stejné číslo odlišné. Velikou výhodou pro vás může být také to, jestli si rozumíte se šicím strojem. Zdánlivě nepoužitelný kousek totiž pomocí této dovednosti můžete dovést k dokonalosti. Co na tom že mu chybí knoflík, zip se zadrhává nebo by potřeboval trochu zúžit? Kvalitní kousek můžete doma poupravit a získat jedinečný kus oblečení, který můžete nosit mnoho let. Rozhodně není důvod se nákupů v obchodech se zbožím z druhé ruky obávat. A jestliže stále máte obavy zajít tam fyzicky, máme pro vás na úplný konec dobrou zprávu. Vybírat můžete dnes v bazaru second handu také online. Nevýhodou sice je, že si oblečení bohužel nemůžete předem vyzkoušet, někomu ale může vyhovovat rychlé doručení a to, že se nebude muset prodírat obchodem plném lidí a hromad oblečení, a přesto sehnat krásné kousky do svého šatníku.