Vylepšete vaši předsíň vestavěnou skříní


Předsíně v panelových a cihlových bytových jednotkách mívají mnoho podob, ale zpravidla se jedná o velmi podobné téma se společnými prvky, kam patří dveře se vstupem na toaletu, do koupelny, do obýváku či do kuchyně, přičemž mohou mít tyto prostory odlišný tvar i velikost. Každopádně se jedná o část bytu, kde se příliš dlouho nezdržujeme, pouze se tu potkáváme s příchozími hosty či členy rodiny, a také se tu přezouváme, svlékáme o oblékáme do svrchníků.

vestavěná skříň

Sporadicky využívaná předsíň nám ovšem sama o sobě nabízí řešení vskutku zajímavé a velmi praktické – umístit sem šatní vestavěnou skříň na míru. Necháte ji zhotovit podél celé stěny od stropu až k podlaze a budete tu mít dokonale využitelný úložný prostor, čímž si uvolníte místo v ložnici, kam ve skutečnosti skříně nepatří, a spíše tu zaclání a ubírají zbytečně užitný prostor.

kočka pod skříní

Vestavěné skříně v předsíních mohou být opatřené zrcadlem a část vnitřní dispozice by tu mohla být vyhrazena obuvi, abyste po chodbách nezakopávali o odložené tenisky či sandály. Na co byste neměli zapomínat, je prostor pro skládací malé štafličky, s nimiž se vždy pohodlně dostanete až do zadní části horních přihrádek.

Co se týče dekoru posuvných dveří, zde doporučujeme volit bílou barvu nebo nějakou pastelovou barvičku spíše nevýraznou a světlejší, aby byl tamní prostor vzdušnější a více prosvětlený. Tmavé posuvné dveře vás tu sevřou tak, jako byste byli uzavřeni v posmrtné kobce. Vestavby na míru lze upravit tak, aby se dveře otevíraly do obou stran, a jestliže tu nebudou dveře křídlové, získáte tím mnoho místa pro samotný pohyb v místnosti. Nebudete o křídlové dveře zakopávat a s posuvnými dveřmi odpadá i časté seřizování pantů, typické právě pro tento starý typ otevírání šatních skříní. Váš byt pak bude vypadat velmi vkusně a málokdo se pozastaví nad tím, že se oblékáte v předsíni, a že vaše ložnice je poloprázdná.