Stěhování bytu v jarním období


Někteří lidé tvrdí na základě vlastní zkušenosti, že už by se nikdy nestěhovali ani v zimě, ani v létě, ale jen na podzim nebo na jaře. Mají k tomu své důvody, které souvisí s některými momenty, o nichž bychom si mohli v krátkosti něco nastínit:

Dovolená je za dveřmi – když se stěhujete v létě krátce po dovolené, anebo na podzim či v zimě, a víte, že další dovolená přijde až kdoví kdy, bude otrávení, mrzutí a rozladění. Naopak na jaře dobře víte, že dovolená je za dveřmi, a že se na ni můžete těšit. A klidně si naplánujte dovolenou tak, aby mezi ní a stěhováním byl odstup jen jednoho měsíce až tří týdnů, uvidíte, jak vám to uteče, a jak vám to i při stěhování zlepší náladu.

stěhovací proces

Ideální venkovní teplota – je vám zřejmě naprosto jasné, že stěhování v Praze Stěhování Mamut v zimě, to je neustálé svlékání a oblékání, a to je natolik otravné, že vám to bere energii. Přebíhat ven jen v tričku či lehké mikině v silnějších mrazech se nevyplatí a v zimní bundě zas dlouho v bytě nevydržíte. V létě zas situaci komplikuje extrémní vedro, což přináší neskutečnou únavu a vyčerpání. Musíte si hlídat pitný režim a můžete i zkolabovat kvůli úpalu. Na jaře je naopak teplota zpravidla naprosto ideální, v rozmezí mezi 18 a 23 stupni Celsia, kdy se nemusíte převlékat, oblékat, svlékat a přezouvat, celý stěhovací proces tak zvládnete ve sportovních tříčtvrtečních kalhotách a lehké mikině nebo tričku s dlouhým rukávem.

stěhování bytu

Kvetoucí rostliny a přírodní vůně – jestliže se procházíte v zimním období někde ve městě, anebo třeba i v přírodě, nedaleko obecní či městské zástavby, pravděpodobně se tu setkáte se smogovým oblačným mrakem a bude vás tu provázet možná i pach spalin z domovních kotelen. Rozhodně tu nenatrefíte na vůni kvetoucích růží nebo konvalinek. Stěhování na jaře má proto lepší předpoklad k úspěchu, protože namísto smogu se venku setkáte s čerstvým povětřím a s květinovou vůní, která mnohem lépe nabíjí „baterky“, než jiná roční období.