Dopřejte dětem společný výlet i s jejich kamarády

Máte v rodině děti a udržujete kamarádské vztahy i s dalšími rodinami, kde jsou rovněž děti, a všichni si rozumíte tak, že spolu podnikáte různé akce? Například společné procházky po zoologické zahradě, pěší turistiku a cykloturistiku, návštěvy cukráren a restaurací atp.? Jestliže jsou z dětí kamarádi a těší se na společně strávené okamžiky, můžete jim nabídnout ještě něco netradičního – výlet jedním vozem, například dodávkou či mikrobusem, zaměřený tematicky na obor, který vás či vaše ratolesti zajímá.

Krušné hory

Okružní jízda po rozhlednách – jestliže nemáte vlastní vůz anebo byste rádi cestovali všichni pohromadě a zároveň se vyhnuli hromadným dopravním prostředkům, je tu možnost pronájmu vozu z půjčovny dodávek Rentcarservice.cz. Budete-li všichni soustředěni v kabině jednoho vozu, bude jízda zábavnější a poutavější, ať už jí zaměříte jakýmkoli směrem. Třeba na okružní cestu po zajímavých vyhlídkových bodech.

žlutá dodávka

Chcete-li pár tipů, kam se z Prahy vypravit za rozhlednami, tady jsou: Za Kladnem stojí již mnoho desítek let zděná rozhledna na Kožově hoře, je odtud krásný výhled a bývá tu v provozu i restaurace. Nedaleko odtud se nachází sportovní letiště, kde lze pozorovat vzlety a přistání různých typů letounů včetně bezmotorových větroňů. Z Kožovy hory byste mohli doputovat k pěkné moderní rozhledně na Senecké hoře a odtud pak k rozhledně Velká Buková, nedaleko hradu Křivoklát.

Zbývající čas byste za teplého letního počasí mohli trávit u řeky Berounky buď ve Zbečně, u přehrady Klíčava, v Račicích u Valentova mlýna, v Nezabudicích anebo ve Skryjích, u Čechova mlýna či v blízkosti vodáckém kempu ve Zvíkovci. Překrásné výhledy a malebné kouty přírody se již zalíbily mnoha lidem před vámi, tak je docela pravděpodobné, že si je oblíbíte i vy, a že budete chtít podobně zaměřené výlety zopakovat. Příště třeba na březích řeky Sázavy, pod Medníkem, anebo podél peřejí Stvořidla.